Başvuru Koşulları


KADIN ADAYLARDA ARANAN KOŞULLAR

Ulusal Model Yarışması®️ 2020 Model Yarışmasına, 18 yaşından gün almış ve 24 yaşını geçmemiş, en az 1.75 cm boya, İdeal vücut ölçülerine, estetik ve düzgün bir duruşa, doğal bir yüz yapısı ve yıldız ışığına sahip, fiziği mankenlik mesleğine uygun, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı 18-24 yaş arası kadın model adayları başvurabilir.

Adaylarda daha önce evlenmemiş olmak koşulu ve moda işkolunun ürün tanıtımlarında gerek duyduğu özellikler aranır. Kadın adaylarda önemli olan estetik amaçlı cerrahi müdahale geçirilmemiş, giysiyi olabildiğince doğal taşıyacak sağlıklı bir duruş aranır.

* 18 yaşından küçük adayların yasal ailelerinden noter onaylı katılıma izin verildiğini gösteren belge getirmeleri önkoşuldur.

ERKEK ADAYLARDA ARANAN KOŞULLAR

Ulusal Model Yarışması®️ 2020 Model Yarışmasına, 18 yaşından gün almış ve 24 yaşını geçmemiş, en az 1.80 cm boya, ideal vücut ölçülerine, estetik ve düzgün bir duruşa, doğal bir yüz yapısı ve yıldız ışığına sahip, fiziği mankenlik mesleğine uygun, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı 18-24 yaş arası erkek model adayları başvurabilir.

Adaylarda daha önce evlenmemiş olmak koşulu ve moda işkolunun ürün tanıtımlarında gerek duyduğu özellikler aranır. Erkek adaylarda önemli olan giysiden fırlamış kaslı bir beden değil, giysiyi olabildiğince doğal taşıyacak sağlıklı bir duruş aranır.

* 18 yaşından küçük adayların yasal ailelerinden noter onaylı katılıma izin verildiğini gösteren belge getirmeleri ön koşuldur.

Ulusal Model Yarışması®️ 2020 Model Yarışmasına katılan adaylar başvuru koşullarını okuyup onaylayarak gerekli şartları yerine getirmeyi kabul etmiş sayılırlar.